Tıkla Ara: 0 (536) 723 06 15

Bir evden eve nakliyat veya işletmeler için ofis taşımacılık hizmeti sunnan nakliye firmasının neyi nasıl veya neler yapması gerekmektedir biraz bahsedelim istedik. Nakliye hizmeti alacak kişi veya kurumların bilmesi gereken ender bilgiler.

Başlangıç eksper görevi

Nakliyat alanında ekspertiz ekiplerinin görevi işin başında ve sonunda yer almaktdır. Öncelikle ekip nakliyesi yapılacak olan eşyaların düzenini hazırlamakla mükelleftir. Ekspertiz bu düzeni sağladıktan sonra işin sonunda iş teslimi sırasında da eşyaların taşınma sırasında her hangi bir problem yaşayıp yaşamadığını kontrol eder, müşteriye teslimatı da bu görevli arkadaşlar yapmaktadır.

Paketleme ekibi

Paketleme ekibi adından da belli olduğu üzere eşyaların ambalajlanaması, paketlenmesi işleminde görevli personellerdir. Eşyaların çeşitliliklerini çok iyi analiz edebilen, hangi eşyanın nasıl paketlenmesi gerektiğini konumlandıran ekip paketleme ekibimiz.

Eşyaların paketleme yöntemleri

Her şeyden önce mobilya şeyaları tek parça olarak taşınmamalıdır. Taşınsada çizilme, kırılma gibi sıkıntılar çıkabilir. Bu gibi sorunlar ile baş başa kalmamak için demonte olan mobilyalar dağıtılır. Özenli bir şekilde paketlenir. Bu işlemleri yapamıyorsanız firmamızdan marangoz yardımı alabilirsiniz.

Bir diğer paketleme işlemi kırılacak eşyaların ambalajlanmasıdır. Kırılma olasılığı yüksek eşyaların çok sıkı şekilde ambalaj edilip, paketleme işlemi yapılmalıdır.

Nakliye aracının önemi

Nakliyesi yapılacak olan eşyaların tıka basa nakliyat araçlarına sığdırıldığı bir taşıma yönetemi sağlıklı değildir. Bir çok işletme bunun bahanesi olarak eşyaların birbirine temasını önlemek gibi göstersede bazı eşyaların eğilme riski çok fazladır. Ayrıca mobilya türü veya beyaz eşya türü ürünlerinde zarar görmesi olası bir durumdur.

Bu yüzden nakliye aracının tıka basa doldurulmasından ziyade eşyaların sığması gerektiğinden biraz fazla büyük kasaya sahip olması önemlidir. Taşınma esnasında belirli boşlukları araç kasasında yumuşak ekipmanlarla kapatılır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web Tasarım ve Uygulama: Bi Teknoloji