Kategori: Sektörden

Gebze nakliyeciler garajı taşınıyor mu

Yanlış duymadınız, Gebze nakliyeciler garajının sanayi bölgesine taşınması gündemde, seçim sonrası tam bir karar alınacak taşınması açısından, yeni yapılan sanayi sitelerinin bulunduğu mevki de olması planlanan yeni garaj mevcut garajın üç katı olması düşünülüyor.

Artık eski garajın potansiyeli yetersiz kalıyor, yetkililerin açıklamalarına göre Gebze sanayi ve ticaret açısından Türkiye’nin en büyük ilçesi konumunda hatta Kayseri ilini saymazsak sanayi alanında Türkiye’nin 1 numarası diyebiliriz.

Böylesine büyük bir ticaret alanında bulunan garaj hem kurumsal nakliyat alanında hemde evden eve nakliyat alanında hizmet sağlamaktadır. Gün geçtikçe insanların en çok göç ettiği ilçe olan Gebze’de nakliyat sektörüne rağbet %100 artış gösteriyor, bu sebepten dolayı garajın daha büyük olması firmaların burada konumlandırılması gerekli.

Şuanda Barış Mahallesi içinde bulunan kamyncular garajı daha fazla alan olmadığı için büyüyemiyor, bu sebepten dolayı yeni yapılan sanayi bölgesine taşınması ve orada mevcut garajını 3 katı bir garaj inşası gündemde. Böylelikle tüm nakliyecilerin bir arada kolaylıkla hizmet sağlaması planlanıyor

Ofisinizi Güvenle Taşıyın

Ofis taşımacılığı evdeki gibi paket, düzenle ve götür metodu ile olmuyor, ofisten ofise nakliyat alanında ofis malzemelerinden çok iyi anlayan ustalar gerklidir. Bu ustalar sökme ve montalama anlamın da bilgi sahibi olması şarttır.

Ofisinizi taşıdığınız da taşınacak olan yere hiç bir şekilde zarar vermeden güvenle taşımanızı sağlamak için, firmamız da mobilya ustaları sizin hizmetinizde olacaktır. Mobilyalarınız hiç bir zarar görmeden en ufak parçalara bölünerek taşınması kolay ve güvenli olacaktır. Böylelikle taşınacak olan ofis malzemelerinin kırılma, çizilme gibi risklerden %100 korunmuş olacaktır.

Ofisiniz kaçıncı katta olursa olsun, asansörlü nakliyat hizmetimzi ile sizlere en sağlıklı hizmeti sunuyoruz, ofis malzemelerinz güvenle bulunduğunuz kattan nakliye araçlarına koyulur.

Nakliyat hizmeti vermek için belgeler

Evden eve nakliyat sektöründe sizlerde çalışmak ve hizmet vermek isterseniz gerekli olan belgelere sahip olmalısınız. Bu belgeler özel sektörden alınabilir bir belge değildir, direkt olarak devlet kurumlarından alabilirsiniz.

Bu belgeleri sıralayacak olursak; k1, k2, k3 belgeleri olarak üç sınıfa ayrılmaktadır. K belgelerinin genel amacı taşımacılık sektöründe çalışan firmaların yada kişilerin bu işe yetkinliğinin bulunduğunu kanıtlayan belgedir. Kısaca bu belgelere taşımacılık (nakliyat ehliyeti de denilebilir). Gebze evden eve nakliyat – Aşıroğlu nakliyat olarak k1 k2 ve k3 belgelerini alabilmek için gereken şartları bu makalemizde sizlerle paylaşıyoruz.

a) K1 yetki belgesi için müracaat eden gerçek kişilerin, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus özmal taşıtlarla en az 25 ton taşıma hacmine ve 10.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları şarttır.
b) K1 yetki belgesi için müracaat eden kooperatifler dahil tüzel kişilerin, ticari olarak kayıt ve tescil edilmiş eşya taşımaya mahsus öz mal taşıtlarla en az 75 ton taşıma hacmine ve 10.000 Türk Lirası sermaye veya işletme sermayesine sahip olmaları şarttır.

K1 yetki belgesi sahipleri, yalnız kendi adına kayıt ve tescil edilmiş özmal ticari taşıtları kullanabilirler.

K1 türü yetki belgesinin eki taşıt belgesine asgari kapasitenin dışında kaydedilecek taşıtlar için yaş şartı aranmaz. K1 yetki belgesi için asgari kapasiteyi sağlayacak sayıda özmal taşıtların ilk başvuru ve faaliyet süresince 20 yaşından büyük olmaması şarttır.

Oto kurtarıcı, lastik tekerlekli vinç, para/altın gibi değerli kağıt/maden taşıyan zırhlı ve benzeri özel amaçlı taşıtla/taşıtlarla K1 belgesi almak isteyenlerden tonaj bakımından asgari kapasite şartı aranmaz. Bu şekilde K1 belgesi alan kişilerin taşıt belgelerine başka cins taşıt kaydedilebilmesi için tonaj bakımından asgari kapasite şartının sağlanması zorunludur Gebze evden eve nakliyat.

İl sınırları içinde toplam yüklü ağırlığı 3,5 tonu aşmayan kamyonet türü araçlarla yapılacak olan ticari amaçlı taşımacılık faaliyetleri için K1 yetki belgesi almak isteyen gerçek ve tüzel vergi mükelleflerinden tonaj yönünde asgari taşıma kapasitesi şartı aranmaz. Bu konumda ki mükellefler için 31.12.2010 tarihine kadar, K1 belgesi bedeli %90 indirimli olup, normal ücret olan 14.244,-TL yerine 1.424.40,-TL bedelle verilir. Azami yüklü ağırlığı 3,5 tonu aşmayan kamyonet türü araçlarla il sınırları içinde yapılacak ticari amaçlı taşımacılık faaliyetlerine yönelik denetimler başlamıştır.

K1 yetki belgesi sahipleri sözleşme yapmak suretiyle başka araçları kiralayamaz, yetki belgelerinin eki taşıt belgesine kendisine ait olmayan araçları ilave ettiremezler. K1 belgesi beş yıl süreyle verilir, süre dolmadan altmış gün öncesinden ve tanınan son güne kadar yenileme amacıyla müracaat edenlerden, k1 belgesinin o günkü bedelinin %15 i bedelle, yetki belgeleri yenilenir evden eve nakliyat Gebze.

Tüzel kişiliği haiz K1 belgesi sahiplerinin, en az bir adet orta düzey yönetici türü mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları veya bu nitelikleri haiz kişi veya kişileri istihdam etmeleri şarttır.

K1 belgesi çerçevesinde ki araçların taşımacılık faaliyetlerinde sürücüsünden SRC3/4 türü mesleki yeterlilik belgesiyle, psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olma şartı aranır.

Büyük şehirlerin vazgeçilmezi

İnsanlar günlük yaşamlarını kolaylaştıracak birtakım kuruluşlara ihtiyaç duyarlar, bunlar arasında yer alan nakliye kurumları en önemlileri arasındadır İnsanların yaşamları kolaylaştırmak bakımından önem sıralamasında üst sıralarda yer alırlar.

Evimizi kendi yaşam alanımızı kurarken istediğimiz bütün eşyaları seçtiğimiz nakliye şirketi sayesinde konforlu bir şekilde taşıyıp yerleştirebiliriz. Bunun için birilerine rica etmeye veya nasıl taşınacak bu eşyalar diye dert etmeden kendi seçtiğimiz şirkete bu eşyaları rahatlıkla taşıtabiliriz.

İş yerleri içinde aynı kolaylık nakliye şirketleri sayesinde mevcut durumda. Hayatımız da önemli bir sorun olabilecek taşıma ve yerleştirme işi nakliye şirketleri sayesinde sorun olmaktan çıkmıştır.

Günümüzde bu işleri yapan firmaların iki kola ayrılmaktadır. Bunların birincisi şehirler arası evden eve nakliyat, ikincisi ise kendi şehir ve ilçesinde hizmet sunan firmalardır. Kaliteli bir nakliye firması bulmak için önemli bir kaç unsur vardır, bunları göz önünde bulundurursanız şayet aldığınız hizmetten %100 memnun kalacaksınızdır.

Türkiye’nin her yerine

Türkiye’nin her yerine evden eve nakliyat hizmeti sunmak adına bir projeye imza atıyoruz, 81 ilde bu alanda hizmet veren en kaliteli, iyi ve uygun firmaları İnternet aracılığı ile sizlere sunuyoruz.

Artık evden eve nakliyat Türkiye’de Avrupa standartlarına ulaşacak, forum sayfamız da yer verdiğimiz evden eve nakliyat firmaları her şehirden işinde profesyonel hizmet anlayışını benimsemiş firmaların bulunduğu bir platform. Bu platformda üye olup her hangi bir şikayetinizi belirtebilirsiniz. Firmaların evden eve nakliyat fiyatları hakkında bilgi almak için yine üye olarak çevrim içi sorabileceksiniz.

Platform evden eve nakliyat firmalarımıza ve evden eve nakliyat müşterilerine ücretsiz hizmet sağlamaktadır. Üyelik için sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Bu platformda yer almak istiyorsanız sizde Forum bölümümüzü ziyaret ediniz.

Üyelik Hizmetleri

Her iki tarafta yani (müşteriler ve firmalar) aynı statüde üyelerdir, üyelik için her hangi bir ücret ödemezsiniz. Firmalar kolaylıkla tanıtımlarını yapabilecektir ve müşteriler de kolaylıkla firmalar hakkında bilgi sahibi olup çevrim içi görüşmeler sağlayabilecektir.

Yeni Nesil Evden Eve Nakliyat

Aşıroğlu Gebze evden eve nakliyat olarak yeni nesil evden eve nakliyat çözümleri sunmaya devam ediyoruz. Kocaeli ve başta Gebze olmak üzere tüm ilçelerde müşterilerimize özel kampanyalar düzenliyoruz, belediyelerimiz ile yaptığımız anlaşmalar doğrultusunda ilçelerimiz de %50 varan indirimlerle nakliyat hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Devamını okuyun “Yeni Nesil Evden Eve Nakliyat”

Profesyonel Taşımacılık Anlayışı

Evinizi, firmanızı veya her hangi bir ürün, malzeme ve makine bir yerden bir yere taşınması işlemini nakliyat firmaları tarafından yapılmaktadır. Evden eve nakliyat olsun kurumsal nakliyat alanında olsun malzemelerin taşınması hususunda taşıma işlemi yapan personelin ne kadar bilgi sahibi olduğu oldukça önemlidir.

Taşımacılık alanında profesyonel olmuş, sektörde her taşıma personeli 20 yılını geride bırakmış, teknik konulara hakim montaj, bakım ve onarım konularında uzman olan taşıma personelimiz ile eşyalarınızı olabildiğince sağlıklı ve güvenilir şekilde taşınmasını sağlıyoruz. Firmamız uzun yıllar boyunca Kocaeli Gebze ilçesinde evden eve nakliyat hizmetleri vermektedir, firmamıza ait üç şube bulunmaktadır. Bunların ilki merkez şubemiz Darıca, depolama ve nakliyat şubemiz olarak geçen yerimiz Gebze ve çoğu araçlarımızın bulunduğu yer Marmara Kamyoncular Garajı olarak üç şube de taşımacılık alanında hizmetler sunuyoruz.

Eşyayı taşıyan personelin önemi

Öncelikle profesyonel olmayan, taşımacılık alanında uzman olmayan çıkar diye tabir ettiğimiz çalışanların bu işe atanmalarını doğru bulmuyoruz, edindiğimiz vizyonun doğrultusunda işin ana alanı olan taşıma işlemini hiç bir zaman çıraklara bırakmayıp her zaman işinde uzman kişilerin taşıma işlemini gerçekleştirmesini sağlıyoruz. Şayet bilgi derecesi düşük olan çırak bu hizmete dahil olursa hem size hemde firmamıza zararlı olacağını çok iyi biliyoruz, işin uzmanı olmayan personel taşıma işlemi sırasında karşılaşacağı bir kazayı, eşyanın taşınması sırasında yaşanacak problemleri daha önceden yaşamadığı ve kestiremeyeceği için en ufak bir sorun teşkil etmesi hem müşterimizi hemde bizi üzecektir. Ayrıca maddi açıdan sorun çıkacağı gibi bir çok eşyanın manevi değeri insanlar için daha önemlidir, pahada ucuz ama manevi değeri yüksek eşyaların kırılması, bozulması durumunda belki maddi olarak sıkıntı yaşanmasa da manevi olarak müşterimiz üzüleceği için bu bizim için en büyük problemler arasında yer alır. Bu sebepten ötürü yine söylediğimiz üzere taşıma işlemlerinin tamamını işinde uzman profesyonel çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır.